Õpilugu – Viktoria

Jul 21, 2013 • - • Postitas: Heldena

Märka matemaatikat enda ümber – kunst

Inspiratsiooniallikaks valisin Kandinsky teose „Otsusekindel roosa“ (tõlge inglise keelsest nimetusest „Decisive pink“). Selle teose otsa sattusin, kui lehitsesin ühte Kandinsky eluloo raamatut. Vaatamata sellele, et muidu abstraktsionism ei avalda mulle just suurt muljet, selle kunstniku teosed kuuluvad minu lemmikute hulka. Seega teadsin kohe, et kasutan just mõnda tema tööd.

Tööd alustasin sellega, et muutsin Geogebra välja taustavärvi, tehes seda paar tooni heledamaks, kui originaalil. Seejärel kasutades hulknurga ja ringi loomise tööriista, tegin valmis kõik kolmnurgad, ringid, ruudud ja ristkülikud. Kandinsky teosel olid lisaks neile ka poolkuu taolised kujundid, kuid nende asemel tegin poolringid. Kõik muud jooned on tehtud kasutades lõikude joonestamise tööriista. Kui kõik kujundid olid paigas, siis muutsin nende värvi, läbipaistvust ning joonte stiili, üritades sellega tööd huvitavamaks muuta. Kuna lõpptulemus tundus siiski veidi igavavõitu, lisasin veel neli graafikalaua abil eraldi programmis joonistatud suvalist joont. Üritasin need jooned luua algul Geogebra pliiatsiga, kuid ei saanud sellega soovitud tulemust.

Ma ei ole täiesti kindel, kas olen lõpptulemusega rahul, sest selle tegemiseks kulus palju aega, kuid lõpptulemusest seda poleks otsekui näha. Sellegipoolest on minu arvates see töö originaali sarnane, mida ma üritasingi saavutada.


Kommentaarid on suletud.