Õpilugu – Elerin

Jul 21, 2013 • - • Postitas: Heldena

Märka matemaatikat enda ümber – kunst

1. Inspiratsiooni allikaks valisin Vincent van Gogh’i teose “Starry Night”. Minu versioon Vincent van Gogh’i tööst ei ole originaaliga üldse sarnane, kuid sain sellest pildist palju inspiratsiooni ning kasutasin üldiselt tumedaid toone, kuid lisasin juurde ka kollast värvi.

2. Teose jäljenduse proovisin teha mitte väga keeruka. Keskendusin tähtede teekonna loomisele. Must ring keskel sümboliseerib universumit, milles on erinevad galaktikad või ka planeeti, mille ümber tähtede kooslused ringlevad (kollase ning lilla värviga).

3. Minu töö koosneb paljude erinevate kujudega ringide võrranditest. Alguses joonestasin ühe ringi (x2 + y2 = 1) ning sellega vastavuses oleva liuguri, punkti ning ühe liuguri ka nurga muutmiseks, mis pärast aitasid ringe pöörata. Kasutasin valemit, kuhu panin vastavad tähised asemele. Tekkis teine ring ning laiendasin ringide arvu ja pärast liugurite abil sain muuta ringide asetust. Kordasin protsessi, teise ringi võrrandiks panin aga x2 + y2 = 3. Muutsin ka taustavärvi ning ringide värve.

4. Tööd oli natuke keeruline teha, sest kõikide Geogebra võimalustega pole kursis, kuid üldiselt olen tulemusega rahul.


Kommentaarid on suletud.